Про це написав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в Facebook.
«Уряд України подав три позови в Європейський суд з прав людини проти Російської Федерації. Ми вимагаємо відшкодування трильйонних збитків, завданих Україні», - повідомив прем'єр.
«Також ми почали процедуру притягнення Росії до відповідальності в міжнародному суді ООН за порушення Конвенції про боротьбу з тероризмом. Російська Федерація фінансує тероризм в Україні, підтримує терористів і порушує Конвенцію про боротьбу з тероризмом», - написав прем'єр.
перейти до ПОСЛУГИ, КОНСУЛЬТАЦІЇ
Українці нині жваво цікавляться: а що ж українська влада робить для їхнього захисту від окупантів, чи треба захищатися від путінців самотужки? У стислому форматі цієї статті я познайомлю читачів з основними даними й фактами про ці суди.Що таке Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ)?
Це організація, що створена для контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина закріплених в Європейській конвенції з прав людини, яка була ратифікована в 1953 році. Юрисдикція Суду є обов’язковою для всіх договірних сторін. Суд знаходиться в Страсбурзі й задіяний на кожній стадії процедури розгляду справи. Суддів, яких обирає Парламентська Асамблея Ради Європи, є цілком незалежними.
Які статистичні дані ЄСПЛ щодо України?
За 2013 рік, станом на 31 грудня 2013 року на розгляді суду – 13 тисяч 284 позови проти України. Це 13,3% від усієї кількості позовів і третє місце за кількістю позовів після Росії та Італії. З 10 тисяч 330 заяв щодо України лише 2% цих заяв було визнано такими, що можуть бути розглянути по суті у суді.
Які приклади відомих рішень ЄСПЛ?
Приміром, Євросуд зобов’язав Україну заплатити 5 тис. євро пенсіонерці пані Галині Швидкій, яка «пошкодила» вінок Януковича під час покладання до пам’ятника Шевченку в Києві.
Європейський суд з прав людини прийняв попереднє рішення, яким зобов’язав Україну виплатити 44,35 тис. євро компенсації 39-річному жителеві Харкова пану В’ячеславу Савіну за незаконне затримання і катування.
Також ЄСПЛ виніс рішення за позовом «Гонгадзе проти України»: Україна має виплатити пані Мирославі Гонгадзе 100 000 євро за матеріальні й моральні збитки.
А найбільшу суму Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити компенсацію у розмірі 27 млн євро компанії «Агрокомплекс».
Як Європа оцінює стан українського судочинства?
Українська судова система конче потребує негайних законодавчих змін. Після капітуляції СРСР і входження до Ради Європи нових країн, зокрема України, правовий мінімум для Західної Європи виявився максимумом для наших правових систем.
Що таке Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі?
Це перший правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року.
Які приклади відомих рішень МКС в Гаазі?
21 липня 2008 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира, який став першим чинним главою держави, проти якого було висунуто звинувачення органом міжнародної юстиції.
27 червня 2011 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі, його сина Саїфа аль-Іслама і глави лівійської розвідки Абдулли аль-Сенуссі.
До довічного тюремного ув’язнення засудив Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) колишнього заступника командувача армією боснійських сербів, відставного генерала Здравко Толіміра.
Чому й досі так повільно просуваються справи з розшуком через Інтерпол, з поданням до ЄСПЛ і МКС справ про злочини екс-президента України та його злочинної групи?
Міжнародний кримінальний суд пояснив, що юрисдикція суду не поширюється на Україну, позаяк ця країна не ратифікувала Римський статут. Україна може прийняти рішення про ратифікацію Римського статуту, який дасть юрисдикцію МКС для розслідування подій, що можуть відбутися, після вступу в силу цього Статуту.
Крім того, після президентських і парламентських виборів з’ясувалося, що українці знову не взяли відальності за власну країну й вибрали керувати собою чужинців. Статистика показує, що на сьогодні 100% чільних українських керманичів не є українцями, як не є українцями 100% українських олігархів, як, у свою чергу, не є українцями 100% власників провідних ЗМІ. Також не проведено належної люстрації не українців, котрих «папєрєднікі» щедро розставили на всіх щаблях влади, зокрема в органах судочинства, прокуратурі, МВС тощо, де, власне, й відбувається не застосування закону, де злочинцям дають втекти, а наприклад, 90% документів у справі вбивства «Небесної сотні» виявилися свідомо знищеними.
Тому нині всі надії правозахисники покладають на оновлену на 60% Верховну Раду України, її проєвропейську більшість, її українськість, патріотизм, некорумпованість і, звичайно, конструктивну законотворчість.
Надруковано в журналі "Оксамит":
http://www.oksamyt.org/journal/680-11-12-2014#/12/
Немає коментарів:
Дописати коментар